SEYAHAT İPUÇLARI

Kabin bagajında neler taşınabilir?

Ekonomik sebeplerden dolayı artık insanlar sadece kabin bagajıyla seyahat etmeye doğru yöneldiler. Tabi kabin bagajı için de uçakta bazı katı kurallar var ve bunlar; silah ve ateşli silahlar, delici ve kesici aletler, patlayıcı maddeler, olta, matkap vb. aletlerin yanında biber gazı da almıyorlar. şahsen deneyimledim almıyorlar :) ve sıvılar tabiki.

Silahlar, kesici ,delici aletler ve biber gazı gibi tehlike yaratacak şeyler kesinlikle hiçbir ölçüde kabul edilmezken, sıvılar için durum ml kotası koyularak sınırlandırılmış.100ml üstünü geçen sıvılar kesinlikle alınmıyor. Mesela, 100ml bir parfüm alamazsınız yanınıza. Her bir ürün 100 ml'mi geçmeyecek şekilde her kabin bagajı 1 litre ürün alabilir. Mesela 200 ml'lik bir parfümünüz var ama dibinde biraz kalmış yani içindeki ürün 200ml değil. ALAMAZSINIZ. Eğer yanınıza almak istediğiniz ürünler kozmetikse (şampuan,saç kremi, kozmetik yağ vs) bunlar için kozmetik mağazalarında seyahat kiti adıyla satılan kutulardan alıp ürünlerinizi bunun içine doldurup yanınıza alabilirsiniz.Eğer almak istediğiniz ürün yiyecekse ağzı kilitli buzdolabı poşetleri işinizi yaracaktır. Ayrıca yanınıza alabileceğiniz bazı yiyecekler de var; buzdolabında saklanması gerekmeyen yiyecekleri de gönül rahatlığıyla yanınıza alabilirsiniz.

İçinizden neden yiyecek alıyoruz diye sorduğunuzu duydum sanki. Yurt dışına çıktığınızda gittiğiniz ülke mutfağının yemeklerini beğenmeyebilirsiniz. Hatta beğenebilirsiniz belki ama, 3 öğün yemek için para vermek de ayrı bir bütçe tabiki. " Onun yerine yemek paralarımı ayırıp başka bir seyahatimi planlarım "diye de düşünebilirsiniz. Tabi bu; İtalya'ya gidip pizza ve makarna yemeden döneceğiniz anlamına da gelmiyor değil mi?

instagram: @dunyakucuktur

©2019 - . Tüm Hakları Saklıdır.