SEYAHAT İPUÇLARI

Çocukla Nasıl Seyahat Edilir?

Çocukla seyahat olur mu? Rahat edemeyiz demeyin. Olur. İnsan olarak hepimiz adaptif varlıklarız. Seyahatleriniz de onun da konforunu düşünüp, sıkılmayacağı sevdiği şeyleri yanınıza alırsanız size ve seyahat hayatına adapte olmaya başlayacaktır. Çocuklarda dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var tabi. Kurallar demeyelim de ona, yapılması gerekenler diyelim.

1- UYKU ZAMANI

Çocuğunuz hala öğle uykusu uyuyorsa ya da yorulduğunda, sıkıldığında ya da gün içinde bazen uyumak istiyorsa ona bu alanı sağlayacağınız bir yer sağlamanız gerekiyor. Aksi durumda huysuzi ve memnuniyetsiz olacaktır. Bir baston puset bence fazlasıyla işinizi görür. Bu baston pusetlerin yatabilen ve yatamayan olarak çeşitleri var. siz 1 saatlik uykusu için hangisini tercih ederseniz onunla yolculuk yapabilirsiniz. Hem bu paston Pusetler şemsiye gibi katlanıp, yer kaplamıyor ve size de fazla yük olmuyor. Yanınıza küçük bir yastık ve üstüne örtebilmek için bir battaniye almayı unutmayın.

2 - YEMEK ZAMANI

Acıktığında yemesi için yanınıza küçük termoslar edinip içine çorba, makarna gibi yiyecekler koyabilirsiniz, sandviçler, meyveler, atıştırmalıklar ve içecekler çok hayat kurtarıcı olacaktır. Bunlar için çok çantalara ihtiyacınız da olmayacak. Sırt çantanızın içine rahatlıkla sığacak ve çok da ağırlık yapmayacaktır. Hem de çocuğunuz bi şey istediğinde ise panik ve endişe yapmayıp çantanızdan çıkarıp ihtiyacını hemen karşılayabileceksiniz.

3-SIKILMAK

Anne - Babaların endişesi, uçakta ağlarsa, yolda sorun çıkartırsa naparım?

Uçakta okuması için kitap, izlemesi için film, vakit geçirmesi için bir oyun ve yaslanması için küçük bir yastık tüm bu sorunları ortadan kaldıracaktır.

 

©2019 - . Tüm Hakları Saklıdır.