Slide1 background

Dünya Küçük, Belki Karşılaşırız ..


.

Hayatın, öylece durmak ya da beklemek için çok kısa olduğunu farkettim


Sonrası ise çorap söküğü gibi geldi. Gezdim, gördüm, keşfettim, öğrendim, deneyimledim, şaşırdım ve bunları yaparken çok keyif aldım. Yorulmuyor musun dediğinizi duyar gibiyim. Çok yoruluyorum ama değiyor. 
Deneyimlerimi ve görüşlerimi buradan ve instagram: @dunyakucuktur hesabımdan beni takip eden herkesle paylaşmaktan ise çok büyük keyif alıyorum.
Amacım, ilham olmak, bilgilendirmek hatta heveslendirip herkesin dünyayı görmesini sağlamak. 
En çok sorulan soru ise; hem çalışıp hem sürekli nasıl geziyorsun? Tabiki sürekli gezmiyorum. 1 Yılda 52 hafta yani ortalama 100 hafta sonu, 15 gün senelik izin ve 30-35 gün bayram ve resmi tatil izni var. Yani yılda ortalama140 güne yakın tatil günümü gezerek, görerek, keşfederek değerlendiriyorum.
Hani hafta sonu tatilleri için insanların sığındığı 2 günlüğüne değmez bahaneleri varya ben onları 2 günlüğüne de değer diyerek koyuluyorum yollara.
Çok güzel de oluyor, siz de deneyin bence...
Eğer yurt dışına çıkmak istiyorsanız önce sadece kimliğinizle girebileceğiniz ülkeleri tercih edebilirsiniz. hoşunuza gitmeme ihtimaline karşı denemiş ve pasaporta da boşuna para ödememiş olursunuz bu sayede. Eğer seyahat etmek ilginizi çekerse, hemen olmasa da en uygun zamanınızda, hemen yurt dışına çıkmayacak olsanız bile bir pasaport çıkartın ve artık seyahat seçeneklerine baktığınızda " ooo daha pasaportum bile yok " bahanesini ortadan kaldırın ve bu bahane " e pasaportum da var ne de olsa " şekline dönüşsün bir an önce.İlk gideceğiniz ülkeyi vizesiz seçerek de yumuşak bir geçişle seyahat deneyimlerinizi biriktirmeye başlayabilirsiniz. Eğer risk almayı seven maceracı biriyseniz vizeli ya da vizesiz farketmez, ilk gideceğiniz yer hayalinizdeki ülke olsun bence...
©2019 - . Tüm Hakları Saklıdır.